Zapoj sa

Čítať ďalej

Podporte nás v snahe o lepšiu samosprávu na Slovensku. Podporiť nás môžete štyrmi spôsobmi: ako volič v deň volieb, ako aktívny občan počas celej kampane, ako darca podporujúci správnu vec, ako dobrovoľník pomáhajúci svojimi rukami, nohami alebo hlavou.

Zapoj sa do kampane Správni kandidáti a pomôž nám zmeniť Slovensko k lepšiemu. Veríme, že občania majú právo žiadať v komunálnej politike zmeny, ktoré povedú k efektívnejšiemu nakladaniu s verejnými prostriedkami, posilnia verejnú kontrolu práce samosprávy a zavedú spravodlivé pravidlá tam, kde sa dnes hrá bez pravidiel. Čím viac aktívnych občanov sa do kampane zapojí, tým bude vyššia naša šanca na úspech.

Zapojím sa ako volič

Chcem dostávať informácie o tom, kto z môjho okolia sa zapojil do kampane a bude presadzovať 9 opatrení pre lepšiu samosprávu:

Zapojím sa ako darca


Chcem prispieť finančne na:
- propagáciu kampane, aby o nej vedelo čo najviac ľudí;
- oslovovanie kandidátov, aby sa nikto nemohol vyhovárať, že o ničom nevedel;
- monitorovanie napĺňania záväzkov, aby sme vedeli, kto svoje záväzky plní, a kto iba sľubuje.


Zapojím sa ako aktívny občan

Chcem sa stať pánom Správnym či paní Správnou a aktívne oslovovať kandidátov a kandidátky, aby sa zapojili do kampane a zaviazali sa presadzovať 9 opatrení Správnych kandidátov.
Ak máš záujem, pošleme ti informácie ako na to, spolu s propagačnými materiálmi na vytlačenie.

Zapojím sa ako dobrovoľník

Ponúkam svoje ruky, nohy alebo hlavu na veci, ktoré pomôžu pri šírení kampane a oslovovaní kandidátov.
Počas kampane oceníme akúkoľvek pomoc, ako napríklad tlač letákov, ich roznesenie, či doprava po Slovensku. Zároveň, ak vieš niečo, čo by sa hodilo, napríklad si grafik, ilustrátor, právnik, rozumieš marketingu, či komunikácii, radi ťa zapojíme. Vždy sem napíšeme, čo aktuálne potrebujeme. Ak chceš byť priebežne informovaný, môžeš nám nechať svoj e-mail (zadať e-mail). Ak chceš pomôcť vo svojom okolí tesne pred voľbami, môžeš informovať svojich susedov o Správnych kandidátov – vytlačíš si zoznam Správnych kandidátov vo svojom okolí a roznesieš ho po schránkach. Ľahké, nie?

Presvedčili sme ťa? Napíš nám na adresu obcania@spravnikandidati.sk alebo cez formulár:

ĎAKUJEME!

SprávniKANDIDÁTI.sk v číslach

0
navrhnutých záväzkov
0
prihlásených politikov
0
podpísaných záväzkov

Ako funguje SprávniKANDIDÁTI.sk

Pred voľbami

Dávame šancu Správnym kandidátom
Pripravili sme deväť opatrení, ktorých prijatie by pomohlo ozdraviť slovenské mestá a obce, a zlepšiť podmienky na ich kontrolu. Spolu s vami vyzývame kandidátov do volených funkcií, aby sa stali Správnymi kandidátmi a zaviazali sa, že v prípade zvolenia budú usilovať o ich presadenie. Mená kandidátov a ich záväzky k presadeniu opatrení budeme priebežne zverejňovať.

Počas volieb

Pomôžeme vám zorientovať sa
15. novembra 2014, v deň komunálnych volieb, zverejníme finálny zoznam kandidátov, ktorí sa zaviazali presadiť navrhnuté opatrenia. Budete si môcť ešte overiť, či sa medzi nimi nachádza aj váš kandidát, a ak áno, k presadeniu ktorých opatrení sa zaviazal. Krátko po vyhlásení volebných výsledkov zverejníme zoznam Správnych kandidátov, ktorí boli zvolení.

Po voľbách

Sledujeme dodržiavanie záväzkov
Veríme, že politici sa musia zodpovedať verejnosti. Platí to tak na národnej, ako na lokálnej úrovni. Rozumieme, že občania nemajú kapacitu odsledovať rôzne aktivity volených zástupcov, preto to urobíme za nich. Dvanásť mesiacov po voľbách budeme kontrolovať, či a do akej miery si zvolení Správni kandidáti plnia záväzky, ktoré dali občanom a či sa im podarilo presadiť niektoré z navrhnutých opatrení.

Kto sme

Za kampaňou Správni kandidáti stojí zoskupenie neziskových organizácii a občianskych iniciatív vedené Inštitútom pre dobre spravovanú spoločnosť a portálom Odkazprestarostu.sk. Všetky zapojené organizácie vyvíjajú aktivity súvisiace s dianím na lokálnej úrovni.

Viac o nás
Podporte nás

Podporte nás v snahe o lepšiu samosprávu na Slovensku. Podporiť nás môžete štyrmi spôsobmi: ako volič v deň volieb, ako aktívny občan počas celej kampane, ako darca podporujúci správnu vec, ako dobrovoľník pomáhajúci svojimi rukami, nohami alebo hlavou.

Viac o nás