Spustili sme kampaň Správni kandidáti

Čítať ďalej

Koalícia neziskových organizácií a občianskych iniciatív vedená Inštitútom SGI a Odkazprestarostu.sk dnes spustila kampaň Správni Kandidáti. Cieľom kampane je pomôcť verejnosti urobiť lepšie a informovanejšie rozhodnutie, komu dať svoj hlas 15. novembra v komunálnych voľbách.

Do volených funkcií v samospráve sa hlásia tisícky kandidátov a kandidátiek s cieľom ovlyvňovať verejné dianie. Zorientovať sa v tom, aké sú ich záujmy, je pre verejnosť náročné. Internetová kampaň Správni kandidáti jej chce ponúknuť prehľadný a rýchly návod, ako sa oboznámiť s ich prioritami a lepšie sa rozhodnúť. Odborný tím kampane pripravil sériu konkrétnych deviatich opatrení, ktorých presadenie by malo prispieť k vyriešeniu chronických problémov samospráv. Kandidáti a kandidátky do volených funkcií v komunálnych voľbách majú možnosť prihlásiť sa k nim a verejne sa zaviazať, že ich budú v prípade zvolenia dôsledne presadzovať. Rok po voľbách odborný tím kampane prinesie zhrnutie, či a do akej miery sa im to podarilo. Tlačová správa k spusteniu kampane je k dispozícii tu: odkaz na stiahnutie

SprávniKANDIDÁTI.sk v číslach

0
navrhnutých záväzkov
0
prihlásených politikov
0
podpísaných záväzkov

Ako funguje SprávniKANDIDÁTI.sk

Pred voľbami

Dávame šancu Správnym kandidátom
Pripravili sme deväť opatrení, ktorých prijatie by pomohlo ozdraviť slovenské mestá a obce, a zlepšiť podmienky na ich kontrolu. Spolu s vami vyzývame kandidátov do volených funkcií, aby sa stali Správnymi kandidátmi a zaviazali sa, že v prípade zvolenia budú usilovať o ich presadenie. Mená kandidátov a ich záväzky k presadeniu opatrení budeme priebežne zverejňovať.

Počas volieb

Pomôžeme vám zorientovať sa
15. novembra 2014, v deň komunálnych volieb, zverejníme finálny zoznam kandidátov, ktorí sa zaviazali presadiť navrhnuté opatrenia. Budete si môcť ešte overiť, či sa medzi nimi nachádza aj váš kandidát, a ak áno, k presadeniu ktorých opatrení sa zaviazal. Krátko po vyhlásení volebných výsledkov zverejníme zoznam Správnych kandidátov, ktorí boli zvolení.

Po voľbách

Sledujeme dodržiavanie záväzkov
Veríme, že politici sa musia zodpovedať verejnosti. Platí to tak na národnej, ako na lokálnej úrovni. Rozumieme, že občania nemajú kapacitu odsledovať rôzne aktivity volených zástupcov, preto to urobíme za nich. Dvanásť mesiacov po voľbách budeme kontrolovať, či a do akej miery si zvolení Správni kandidáti plnia záväzky, ktoré dali občanom a či sa im podarilo presadiť niektoré z navrhnutých opatrení.

Kto sme

Za kampaňou Správni kandidáti stojí zoskupenie neziskových organizácii a občianskych iniciatív vedené Inštitútom pre dobre spravovanú spoločnosť a portálom Odkazprestarostu.sk. Všetky zapojené organizácie vyvíjajú aktivity súvisiace s dianím na lokálnej úrovni.

Viac o nás
Podporte nás

Podporte nás v snahe o lepšiu samosprávu na Slovensku. Podporiť nás môžete štyrmi spôsobmi: ako volič v deň volieb, ako aktívny občan počas celej kampane, ako darca podporujúci správnu vec, ako dobrovoľník pomáhajúci svojimi rukami, nohami alebo hlavou.

Viac o nás