Kristián Roman Zimmermann

Bratislavský kraj - Bratislava - Petržalka
Kandidát na starostu
Strana: nezávislý/á
podporil 9 z 9 návrhov

O mne

PREČO KANDIDUJEM? Kandidujem z rovnakého dôvodu, pre ktorý väčšina z Vás komunálne voľby ignoruje. Nedôverujem politikom, politickým stranám a už vôbec nie dookola sa opakujúcim prázdnym sľubom. Zároveň som si však vedomý toho, že ignorovaním volieb nič nevyriešim. Preto, ako nezávislý kandidát bez politickej minulosti a bez väzieb na záujmové skupiny, vstupujem do boja o kreslo starostu s odhodlaním vrátiť rozhodovanie o budúcnosti mestskej časti do rúk samotných Petržalčanov. ČO PONÚKAM? Nakoľko si uvedomujem, že v dnešnej dobe už takmer nikto neverí štandardným politikom, ponúkam Vám niečo, čo ešte nikto nikdy neponúkol. Ponúkam Vám viac ako len sľuby - ponúkam Vám zmluvu. Zmluvu, v ktorej sa zaväzujem k určitým činnostiam a v prípade ich nesplnenia, resp. porušenia, verejne prehlasujem, že odstúpim a zároveň vrátim celý získaný plat. Viac o mojej zmluve sa môžete dozvedieť na mojej webovej stránke www.zmluvanamiestoslubov.sk

Prečo podporujem kampaň

Už niekoľko mesiacov pred vznikom tohto skvelého projektu, som ako prvý prišiel s nápadom nahradiť neustále sa opakujúce prázdne sľuby zmluvou, resp. merateľnými záväzkami. Moje záväzky sú veľmi podobné tým, ktoré nájdete na tejto stránke. Sú však ešte obšírnejšie, prísnejšie a obsahujú navyše aj dôsledky ich neplnenia. Viac o mojej zmluve sa môžete dozvedieť na mojej webovej stránke www.zmluvanamiestoslubov.sk

Ako funguje SprávniKANDIDÁTI.sk

Pred voľbami

Dávame šancu Správnym kandidátom
Pripravili sme deväť opatrení, ktorých prijatie by pomohlo ozdraviť slovenské mestá a obce, a zlepšiť podmienky na ich kontrolu. Spolu s vami vyzývame kandidátov do volených funkcií, aby sa stali Správnymi kandidátmi a zaviazali sa, že v prípade zvolenia budú usilovať o ich presadenie. Mená kandidátov a ich záväzky k presadeniu opatrení budeme priebežne zverejňovať.

Počas volieb

Pomôžeme vám zorientovať sa
15. novembra 2014, v deň komunálnych volieb, zverejníme finálny zoznam kandidátov, ktorí sa zaviazali presadiť navrhnuté opatrenia. Budete si môcť ešte overiť, či sa medzi nimi nachádza aj váš kandidát, a ak áno, k presadeniu ktorých opatrení sa zaviazal. Krátko po vyhlásení volebných výsledkov zverejníme zoznam Správnych kandidátov, ktorí boli zvolení.

Po voľbách

Sledujeme dodržiavanie záväzkov
Veríme, že politici sa musia zodpovedať verejnosti. Platí to tak na národnej, ako na lokálnej úrovni. Rozumieme, že občania nemajú kapacitu odsledovať rôzne aktivity volených zástupcov, preto to urobíme za nich. Dvanásť mesiacov po voľbách budeme kontrolovať, či a do akej miery si zvolení Správni kandidáti plnia záväzky, ktoré dali občanom a či sa im podarilo presadiť niektoré z navrhnutých opatrení.

Kto sme

Za kampaňou Správni kandidáti stojí zoskupenie neziskových organizácii a občianskych iniciatív vedené Inštitútom pre dobre spravovanú spoločnosť a portálom Odkazprestarostu.sk. Všetky zapojené organizácie vyvíjajú aktivity súvisiace s dianím na lokálnej úrovni.

Viac o nás
Podporte nás

Podporte nás v snahe o lepšiu samosprávu na Slovensku. Podporiť nás môžete štyrmi spôsobmi: ako volič v deň volieb, ako aktívny občan počas celej kampane, ako darca podporujúci správnu vec, ako dobrovoľník pomáhajúci svojimi rukami, nohami alebo hlavou.

Viac o nás